Εορτασμός 25ης Μαρτίου

Την Παρασκευή 22 Μαρτίου πραγματοποιήθηκαν στην αίθουσα εκδηλώσεων του Δημοτικού Σχολείου Λιανοκλαδίου εορταστικές εκδηλώσεις για την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821.

Οι μαθητές της Γ’, Δ’ και Ε’ τάξης απήγγειλαν ποιήματα, τραγούδησαν και μας μετέφεραν ιστορικές μνήμες του αγώνα του ’21 μέσα από δρώμενα και μικρά σκετσάκια.

Στο τέλος της εκδήλωσης έγινε η παράδοση της ελληνικής σημαίας στον σημαιοφόρο και τους παραστάτες της ΣΤ’ τάξης.

Οι εορταστικές εκδηλώσεις ολοκληρώθηκαν τη Δευτέρα 25 Μαρτίου με τη συμμετοχή των μαθητών και εκπαιδευτικών του σχολείου στην Πανηγυρική Θεία Λειτουργία, την Επίσημη Δοξολογία, την Επιμνημόσυνη Δέηση στο Ηρώο των Πεσόντων, την κατάθεση στεφάνων και τέλος την καθιερωμένη παρέλαση.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!